ניקוי בריכה באמצעות אוזון חמצן – ניצול הכוח התברואתי של הטבע

אוזון הוא סוג של חמצן בעל אטום אחד נוסף מלבד האטומים הרגילים שנמצאים במולקולת החמצן אותו אנו נושמים. האטום הזה יוצר מולקולה בעלת כוח חמצון רב עוצמה, מה שהופך את האוזון לחומר חיטוי עוצמתי, חסכני וידידותי לסביבה. תהליך ייצור של חומר זה נעשה בצורה בטיחותית במטרה לספק את מוצר החיטוי הבטוח לשימוש ומערכת Del Ozone  אחראית על שחרור החומר בכמות הנכונה לשם יצירת תהליך החמצון הטבעי שמבצע את פעולת החיטוי למי הבריכה. נכון להיום מדובר על שיטת החיטוי הבטוחה, החסכנית והידידותית ביותר לסביבה אשר מנוצלת לשם ניקוי בריכה.

היתרונות של ניקוי בריכה עם האוזון

  • אוזון הוא חומר חיטוי טבעי אשר חזק בעוצמתו פי 200 לעומת הכלור בו היה נהוג להשתמש לשם ניקוי בריכה עד כה.
  • ניקוי בריכה עם האוזון מבטיח, כי גם החומרים שאינם נהרסים בעת חיטוי באמצעות כלור, כמו נוזלים אנושיים, מוצרי קוסמטיקה, חומרים מתכתיים ושלל חומרים אורגניים, ייעלמו תוך מספר שניות ממי הבריכה.
  • אוזון קוטע את התהליך הכימי שיוצר את החומר המסוכן בשם  Chloramines.
  • אוזון אינו מותיר לאחר ניקוי בריכה שום תוצרי לוואי או שאריות מחזור, הדבר היחיד שנותר אחריו היא מולקולת החמצן הטבעי שאנו נושמים.
  • האוזון מתחמצן באופן מבוקר ומתאדה באופן ספונטני, דבר המהווה יתרון חשוב בכל תהליך חיטוי.
  • האוזון הוכח כיעיל גם נגד מיקרואורגניזמים קשים כמו Cryptosporidium,MRSA  (סטפילוקוקוס עמיד לאנטיביוטיקה),E.coli, סלמונלה, ליסטריה, Pseudomonas ועוד.
  • אוזון הוכרז כחומר החיטוי היעיל והידידותי ביותר על ידי המשרד לאיכות הסביבה ועל ידי FDA האמריקאי.
  • בעת ניקוי בריכה באמצעות האוזון, אין צורך לחזור על פעולת הניקוי, מכיוון שאוזון קוטל את כל החומרים המסוכנים כבר בפעולת החיטוי הראשונה.

לנקות את הבריכה ולחסוך כסף

אוזון הוא חומר החיטוי היעיל והחסכוני ביותר, מכיוון שהשימוש בו מבטל את הצורך ברכישת חומרי חיטוי כימיים ובנוסף לכך, הוא גם חוסך את עלויות האחסון. מכיוון שאוזון מפחית את הצורך בשימוש במים חמים, הוא חוסך גם את עלויות צריכת האנרגיה ולכן הוא גם נחשב לחומר השומר על איכות הסביבה. בנוסף לכך, חומר זה גם הופך את תהליך החיטוי להרבה יותר יעיל וממוקד, מכיוון שהוא מאפשר לצמצם באופן משמעותי את כמות הזמן אשר נדרשת לשם ניקוי בריכה בצורה יסודית באמת.

כיצד נעשה ניקוי בריכה באמצעות האוזון

ברגע שמערכת DEL מספקת את חומר האוזון דרך מערכת החיטוי, הוא מתחיל לנקות את המים, דבר אשר מתרחש באופן כמעט מיידי בתהליך של חמצון. מכיוון שאטום החמצן השלישי שנמצא  בתוך מולקולת האוזון אינו יציב, ניתן להרוס בתהליך החמצון שהוא יוצר גם את המולקולות האורגניות וגם את המולקולות שאינן אורגניות ומשמעות הדבר היא שאוזון המוחדר למי הבריכה יהרוג את החיידקים בשנייה שבה הוא יבוא במגע עם המים בעוד שלכלור הרגיל בו משתמשים למטרת טיהור מי הבריכה, תידרשנה כמה שעות לפחות לשם ביצוע משימה זו. חומר האוזון כה יעיל שהוא יכול להרוג אפילו את הוירוסים, החיידקים, הפטריות והשומנים השונים. בנוסף הוא יכול להמיס גם את המולקולות אורגניות של ברזל ונחושת וגם לנטרול את האורגניזמים המסוכנים שעמידים אפילו להשפעת האנטיביוטיקה. אם נסכם זאת, תהליך החמצון של האוזון יוצר פעולת טיהור חסרת רחמים ובסיום תהליך ניקוי הבריכה באמצעותו, הוא מותיר אך ורק את מולקולת החמצן הרגילה אותה אנו נושמים מהאוויר.